ŞİRKET PROFİLİ

Karyer

1953  Yılında Zeki Yerdelen tarafından  Ankara’da kuruldu. Ticaret hayatına maden makineleri ithalatı, satışı ve servisi ile başlayan Karyer Makine, yıllar içinde gelişen ve değişen  Türkiye’nin iş makineleri sektöründeki ihtiyaçları doğrultusunda bir çok farklı dünya markasının Türkiye temsilciliğini yaptı.

Eickhoff maden makineleri , Schalke tünel makineleri, Comodil, Sisu liman ekipmanları, Betek kesici uçlar, Blow-Knox asfalt sericiler, Mannesmann Demag hava kompresörleri, Mitsubishi forkliftleri, Cesab forkliftleri, Hyster forklift ve depo ekipmanları, ALLU parçalama ataşmanları, JLG manlift ve telehandlerlar, Cifa beton pompaları, Bucher yol süpürgeleri, Giletta kışla mücadele araçları, Dulevo yol süpürgeleri, Marini asfalt plentleri ve sericileri, Lintec asfalt plentleri, Linnhoff-Henne mastic asfalt plentleri gibi dünya çapında markaların ve 1975 yılından itibaren 48 yıl boyunca  Bomag yol ekipmanlarının Türkiye mümessilliğini yapan Karyer Makine, 71 yıldır aralıksız ağır iş ve inşaat makineleri sektöründe faaliyet göstermeye devam etmektedir.

Tatmak

1982  Yılında Tatko T.A.Ş. şirketinin iş makineleri bölümü olarak ticaret hayatına başladı. Terex-GM yükleyiciler, JI Case tarım ve hafriyat makineleri, Boss forkliftleri, Fantuzzi reach truck, Potain kule vinçleri, Koehring ekskavatörleri, Lorain arazi tipi mobil vinçler, Batnam kafes bantlı vinçler, Marion ekskavatörleri, Elba beton santralleri, Liebherr transit mikserler, Intermix transmikserler ve Linde forklift gibi dünyaca ünlü markaların Türkiye mümessilliğini yaptı. Distribütörlüğün yanında Linde Forklift’inde ilk defa Türkiyede kısmi üretim ve montajını, satış ve satış sonrası hizmetlerini başarıyla yürüttü.

1992 Yılında ortaklık yapısı değişerek tamamen Yerdelen ailesi mükiyetine geçen Tatmak, 1994 yılında Göktürk’deki fabrikasında Putzmeister Beton Pompalarını patentli olarak 2008 yılına kadar üretti ve yılda 400 makine üretim kapasitesi, %80 pazar payına ulaşarak, Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasına girmiştir.

Karyer-Tatmak Şirketler grubu, üçüncü kuşak, genç ve dinamik kadrosu, İstanbul ve Ankara ofisleri, İstanbul ve Ankara servis merkezleri, tüm Türkiye sathında 7 bölgede, 11 yetkili servis ağı ile satış, servis ve yedek parça hizmeti vermektedir.

Gelişen ve değişen Türkiyede iş makinesi  pazarındaki ihtiyaçlar doğrultusunda dinamik çözümler yaratmak için kendini sürekli yenileyen Karyer –Tatmak, pazarın öncülüğünü 71 yıldır sürdürmenin gururunu yaşıyor.

Karyer-Tatmak’ın misyonu; Türkiye pazarındaki 71 yıllık müşteri portföyüne en iyi hizmeti sunabilmek için sektörün ihtiyaçlarını ve değişen dünya dinamiklerini göz önüne alarak teknoloji ve yaratıcılığı ön plana koyan, deneyimli ve güvenilir dünya markaları ile iş birliği yaparak müşterilerinin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktır.

90 Yıldır dünyanın  en sağlam ve  en kaliteli yol ekipmanlarının üreticisi olan DYNAPAC yol ekipmanları, Türkiye’de Tatmak Makine’yi seçti. Yol ekipmanları kategorisinde efsane marka olarak da anılan Dynapac yol silindirleri, Dynapac asfalt sericileri, ve asfalt yama makineleri artık Tatmak makina güvencesi ile sektöre hizmet veriyor. 2023 yılının son aylarından itibaren Dynapac’ın Türkiye mümessili olan firmamız, 48 yıllık yol ekipmanları tecrübesi ile dünyanın premium yol ekipmanları markası  olan Dynapac ile müşterilerine hizmet veriyor.1934 yılından beri aralıksız yol ekipmanları üreten İsveç menşeili asfalt silindiri, toprak silindiri, yama silindirleri, asfalt serici ve asfalt besleyici makineleri dünyanın en kaliteli çelikleri ile Euro 5 motor emisyon standartlarında Türkiye pazarının tüm ihtiyaçlarını karşılamak üzere, güçlü ortaklık ile geri dönmüştür.

Karyer-Tatmak, Sunward markasının ekskavatör, mini yükleyici, fore kazık makineleri, kaya delicileri ve personel yükselticilerinin Türkiye mümessili ve tek yetkili satıcısıdır. Çin’in en büyük üreticilerinden biri olan SUNWARD, IF Uluslararası Forum Tasarımı tarafından verilen ve birden çok disiplini kapsayan, her yıl yaklaşık 59 ülkeden 5,500'den fazla başvuru alan IF dizayn ödülüne 2022 yılında layık görülmüştür.

Bunun yanında Doppstadt kırma ve eleme makineleri, Deutz motorları, Rasco yol süpürgeleri ve kışla mücadele ekipmanlarının, IPC temizlik makinelerinin ve Heli forklift ve depo ekipmanlarının da Türkiye mümessilliğine başarıyla devam eden Karyer-Tatmak, 71 yıllık sektör tecrübesi ile müşterilerine kesintisiz ve güvenilir hizmet vermeye devam etmektedir.

İletişim Formu

or

For faster login or register use your social account.

Connect with Facebook